Misjonæren og hedersturboen Petter Stordalen

Misjonæren og hedersturboen Petter Stordalen

Mye kan sies om hotelleieren Petter Stordalen, men kjedelig er han ikke. Og godt er det! Tenk om flere trøtte og kjedelige næringslivsledere kunne ha stått på like mye og vært like engasjert. Da hadde det virkelig blitt fart i norsk næringsliv.

Som journalist og fotograf har jeg sans for Petter Stordalen, som eier Choice-kjeden. Han er atypisk og utradisjonell blant norske næringslivstopper. Jeg liker folk som ikke er helt A4 og som gir av seg selv. Det viser ekthet.

Gjennom årene har Stordalen blitt baksnakket av sedate næringslivsledere som «Turbo-Petter» og at han kanskje må ha ADHD.  Jeg synes begrepet «Turbo-Petter» er en hederstittel. Han har jo virkelig fått til ting på relativ kort tid som andre norske næringslivsledere bare kan drømme om. Norge trenger flere slike næringslivsfolk!

Jeg har ingen problemer med at Stordalen er PR-kåt og litt frampå. Heller det enn en grå eminense som ikke er synlig og ikke mener noe.

Jeg vet ikke hvilken tittel Stordalen har på visittkortet sitt. Men etter å ha vært på flere foredrag med han, er jeg ikke i tvil om at noe med «misjonær» ville ha vært dekkende. For Petter Stordalen er god til å misjonere om sine hjertesaker; hotelldrift og miljøet.

Miljøverneren i meg liker at Stordalen så aktivt har demonstrert mot atomhelvete i Sellafield. Han har demonstrert mange ganger mot atomanlegget i lag med min gamle speiderkompis, Frank Hugo Storelv.

Storelv kalles av NRK som en «Klegg i dress«. Når jeg tenker litt etter, så hadde den hederstittelen også passet til Petter Stordalen.  :-)

Bildet tok jeg på IT-tinget i Tønsberg i fjor. Da gikk forresten Petter Stordalen ned på kne og ba. Men det er en annen historie …

Hjelper deg gjerne med å ta gode bilder
Ta kontakt med Trond Heggelund på mobiltelefon  + 47 90 12 80 60

E-mail: Klikk her!

Her er noen av kundene som har benyttet Trond Heggelunds tjenester.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Leave a Reply

CommentLuv badge

Copyright © 2010 Trond Heggelund. All rights reserved. Materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale direkte med Trond Heggelund (utgiver) er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov. Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel.

Følg meg på bloglovin | Blogglisten | Blopp.no | Fotobloggar

Bloggurat

More in Business, Kjendiser (29 of 47 articles)